Marka Tescili

 

MARKA TESCİLİ

 

Patent17 ayrıcalığı ve kalitesiyle geç kalmadan markanızı hemen tescil ettirin.Profesyonel marka tescil danışmanlığı almak ve kampanyalar için şimdi arayın.

KAMPANYA 1 : Marka Tescili %50 indirimli...

KAMPANYA 2 : 1 Marka Tescil yaptırana Com yada Com.tr(AlanAdı) hediyemiz...


Ücretsiz destek ve danışma hattımız: +90(212) 482 17 37

 

Markaların korunmasına dair 5833 Nolu kanun 2009 yılında kabul edilmiştir. Marka tescilinden doğan haklar münhasıran marka sahibine aittir.
Tescilli markayı veya işaret, logo 3.kişiler tarafından piyasaya sürülmesi, stoklanması, Gümrük bölgesine girmesi gibi söz konusu fiiller de marka sahibi tazminat davası açmaya yetkilidir.

Marka başvurusu için öncelikle araştırması yapılmalıdır. Sektörlere ve yakın sektörler, ithalat-ihracaat durumuna göre,yurt dışı pazarlarında da marka tescili yapılmalıdır. Marka başvurusu,T.P.E ‘e yapılan başvuru numarası,gün,saat ve tarih itibariyle başvuru yapılmış sayılır. Bu nedenle, başvurunuzun anında yapılması,size öncelik hakkı sağlar.Aynı marka’ya sizden sonra başvuru yapılsa da ilk başvuru tarihi geçerlidir.

Markalar mal gibi alınır,satılır,kiralanır,devir edilir,haciz edilir,teminat edilir. Marka başvurusu online olarak yapılır. Başvurudan itibaren 3-4 ay için de ilana yayınlanır. 3 ay ilan da kalır.İlanda 3.kişilerin itirazına sunulur.İtiraz gelmezse,marka tescil kararı verilir. Tescil harcı bildirmi yapılır. Ortalama 2 ay içerin de marka tescil belgesi ulaşır.

Marka tescil belgesinin koruma süresi marka başvuru tarihinden itibaren 10 yıldır. 10 yıl sonunda yenilenirse, 10 yıl daha uzar,marka tescil belgesi yenilenmezse, marka iptal olur.Marka tescil belgesi alındıktan sonra marka kullanılmalıdır.Tescilli Marka örneği faturalara yazılmalı veya 3.kişilere lisans işlemi yapılmalıdır.